ВМРО-ДПМНЕ: Силеџиите и криминалците од СДС ќе бидат изнесени пред лицето на правдата кога ќе се вратиме на власт

by Fokus 09:47
09:47

Силеџиството на СДС се случи само поради тоа што насилници се заканувале по семејството на советникот од ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба да гласа за СДС, со цел СДС да формира мнозинство, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

– Условот бил јасен или награда доколку советникот потклекне на притисокот и уцените или молотов коктел за неговиот дом, ако остане на својот став. Ако партиската испостава на СДС, МВР на Спасовски не излезе со детално расветлување на овој скандал кој е само продолжение на криминалните избори тие стануваат соучесник и заштитник на силиџиите, тогаш со враќањето на ВМРО-ДПМНЕ овој и сите други криминали ќе бидат расчистени, а криминалците и силеџиите изнесени пред лицето на правдата – се наведува во партиското соопштение.

- Advertisements -

Поврзани новости