ВМРО-ДПМНЕ секој ден ќе блокира гранични премини

by fokus 14:16
14:16

Министерството за внатрешни работи соопшти дека добило известување од ВМРО-ДПМНЕ за секојдневни блокади на граничните премиени.

Најавените блокади се по следниот редослед: На граничен премин Богородица, денеска ќе има блокада во периодот од 16 до 18 часот, на 21 декември во перидот од 17 до 18 часот на граничен премин „Ќафасан“, на 22 декември блокадата е најавена во периодот од 17 до 18 часот на граничен премин „Деве Баир“, а на 24 декември во периодот од 16 до 18 часот на граничен премин „Богородица“.

Поврзани новости