ВМРО – ДПМНЕ почна да регрутира нови гласачи

by fokus 10:38
10:38

ВМРО – ДПМНЕ  ги става во функција сите средства за регрутирање гласачи и меѓу членовите веќе почнаa да циркулираат СМС пораки за правење списоци со гласачи.

Пораката што ја објави порталот Плусинфо е од општинската организација во Чаир, а во неа членството добива насока да регрутира нови гласачи, односно да достави име и презиме на три лица кои не се членови на партијата, но на следните избори ќе гласаат за неа.

- Advertisements -

Поврзани новости