ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на премиерот Груевски зависи од датумот на изборите

by Фокус 15:26
15:26

Ако изборите не се одржат на договорениот датум на 24 април, тогаш нема да важи ниту договорот од Пржино, изјавил за Телма, директорот на Центарот за комуникации на ВМРО – ДПМНЕ, Иво Котевски. Тој рекол и дека оставката на премиерот Никола Груевски е условена со датумот на изборите.

-Политичката криза во  која ја втурна државата СДСМ треба да заврши а излезот од таа криза се изборите. Датумот е круна на договорот од Пржино и целта зошто е постигнат тој договор  и доколку некој си поигрува со датумот тогаш ја загрозува целта, рекол Котевски за Телма.

- Advertisements -

 

Поврзани новости