ВМРО – ДПМНЕ обвинува дека пратеникот Димитриевски со тупаници нападнал момче

by fokus 13:53
13:53

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека пратеникот Максим Димитриевски од СДСМ вчера нападнал момче и дека не било точно дека тој бил жртва и мета на нападот од неколкумина кои биле пијани.

Инцидентот се случил во ресторан во Куманово.

- Advertisements -

„СДСМ се претвори мафијашка структура која веќе нема никакви допирни точки со македонскиот народ. Врв на криминалното и насилничко однесување на злосторничкото здружение околу криминалецот Зоран Заев е вчерашниот срамен физички напад од страна на пратеникот Максим Димитриевски. Насилникот Димитриевски, без никаков повод и причина, се дрзнал со тупаници да нападне и да се пресмета со 23-годишно момче само заради тоа што не му се допаднала македонската песна која била нарачана“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ која бара расчистување на случајот.

 

Поврзани новости