ВМРО-ДПМНЕ: Ни го искршија штабот зашто расте нервозата кај СДСМ

by fokus 17:45
17:45

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска за искршениот штаб во Битола ја обвини СДСМ, бидејќи знаеле дека ќе изгубат на локалните избори.

Нервозата во СДС расте и како поминува времето соочени со изборниот пораз се повеќе се дрзнуваат кон недемократски чекори кои само сведочат за изборниот пораз кој ќе го доживеат. Токму затоа е искршен штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Битола што е уште еден доказ за присутната нервоза. Тоа нема да го смени изборниот резултат и поразот кој СДС ќе го доживее од народот, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertising -

Поврзани новости