ВМРО-ДПМНЕ: Не се согласуваме со заминувањето на Груевски, така се загрозуваат и другите лица кои се мета на прогон

by fokus

Бегањето на екс-премиерот и прв човек на ВРМО-ДПМНЕ, Никола Груевски во Унгарија се уште е актуелна тема во Македонија.

Владејачката СДСМ најавува екстрадиција на Груевски во Македонија за да ја отслужи двегодишната затворска казна. Од друга страна пак, ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со заминувањето на Груевски надвор од земјата.

Поврзани новости