ВМРО-ДПМНЕ не би сакала Влада со ДУИ, ама би ја почитувала волјата на Албанците

by fokus 23:21
23:21

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашното гостување на ТВ 21 рече дека неговата партија би преферирала да коалицира во влада со Алијанса за Албанците и БЕСА, но доколку

-Ние не би сакале да формираме Влада со ДУИ, би сакале да формираме Влада со Алијанса за Албанците и Беса. Е сега какви ќе бидат изборните резултати јас не можам да претпоставам, на крај луѓето гласаат и тоа е волја на народот, вели Николоски.

Тој додаде дека тие ќе го почитуваат принципот на двојно мнозинство.

Поврзани новости