ВМРО-ДПМНЕ: Народот не е должен да ги плаќа личните задоволства на овој криминоген тандем Спасовски – Заев

by fokus 10:30
10:30

Граѓаните скапо ги чини неспособноста на СДСМ и нивниот обид да се задржат функциите преку заплашување и пресметка со сите кои не мислат како аболицираниот Зоран Заев, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Оливер Спасовски и Зоран Заев потрошиле 4 милиони народни пари за само една година поради нивната патолошка потреба за политичка одмазда.

- Advertising -

Годишно МВР предводено од Спасовски трошело по 4 милиони евра кои се исплаќале за оштета на вработените поради изгубени судски процеси заради незаконски смени и деградирања.

Наместо тие средства да се употребат за изградба на градинки, училишта или болници, Оливер Спасовски и Зоран ги потрошиле овие пари за политички реваншизам и покажување лажна моќ.

Сите припадници на МВР кои биле мета на изживување од страна на сегашниот технички премиер Оливер Спасовски ќе ја дочекаат правдата.

Јавното обвинителство мора да отпочне истрага за расипничкото работење на Оливер Спасовски и соодветно да го санкционира. Парите кои се расипнички истрошени , мора да бидат вратени во буџетот.

На само неколку дена пред формирање на техничката влада во МВР се случил хаос во однос на делење партиски решенија за вработување, како и решенија за преместување од едно на друго работно место. Народот не е должен да ги плаќа личните задоволства на овој криминоген тандем Спасовски – Заев.

На 12 април ќе биде испратена пораката Зоран Заев, никогаш повеќе!“, додаваат од опозицијата.

Поврзани новости