ВМРО-ДПМНЕ најави прес конференција

by fokus

ВМРО-ДПМНЕ најави дека вечерва околу 22:30 нејзиниот портпарол ќе даде изјава за медиумите.

Претходно од партијата испратија соопштение во кое ја обвинија власта за хајка против Никола Груевски, по кога се трага со потерница.

Поврзани новости