ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со конвој автомобили низ градот

by Fokus 14:16
14:16

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со протестите, но сега го менуваат начинот на протестирање.

Тие во знак на поддршка на учесниците во за настаните од 27 април, денеска од 18:30 часот пред спортската сала „Јане Сандански“ ќе организира протестен конвој од автомобили.

Протестот почнува од Спортска сала „Јане Сандански“, потоа ќе се движи кон – Железничка станица – Зграда на Црвен крст – Рекорд – Булевар Св. Климент Охридски – Булевар Патизански одреди – Рузвелтова – Булевар Илинден – Зграда на Влада – Основен суд Скопје 1 – Скопје.

Поврзани новости