ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протест за притворот на Темелко

by fokus 11:55
11:55

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе организира протест поради продолжувањето на притворот на Едмонд Темелко.

Протестот треба да почне во 19 часот, пред Владата на Република Македонија.

- Advertisements -

Деновиве ВМРО-ДПМНЕ реагираше на притворот на Темелко, бидејќи бил во многу лоша здравствена состојба.

Поврзани новости