ВМРО-ДПМНЕ ќе блокираат раскрсници и ќе протестираат во 18 часот пред Шутка

by Fokus 11:03
11:03

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска пак ќе протестираат и ќе блокираат раскрсници од 15 до 17 часот на крстосницата кај Соборен храм, кај Нова Македонија и крстосницата кај Црвен крст.

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ во просториите на „Даре Џамбаз” денеска од 09 – 17 часот ќе организира и крводарителска акција во знак на поддршка на притворените.

Во 18 часот е закажан протест пред Истражниот затвор во Шутка, каде ќе има повеќе обраќања пред присутните.

 

Поврзани новости