ВМРО-ДПМНЕ: Ќе продолжиме да работиме во интерес на граѓаните

by Фокус 12:18
12:18

Денеска кога опозициските пратеници се вратија во пратеничките клупи, ВМРО-ДПМНЕ ги собра сите пратеници на прес-конференција на која беа наброени сите законски измени, претежно од социјалната сфера, кои парламентарното мнозинство ги изгласа последната година при некомплетен собраниски состав.

-Ние работевме во интерес на граѓаните, а не во интерес на кариерите на некои пропаднати политичари. Ние работевме, и ќе продолжиме и во иднина да работиме во интерес на граѓаните, рече Илија Димовски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, кој додаде дека власта не се плаши од изборот на новиот јавен обвинител, туку според него, треба да се плашат други.

- Advertisements -

Опозицијата во текот на денот, пак, имаше координација, па се очекува во законодавниот дом да пристигне лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за кој е најавено дека ќе се обрати пред јавноста.

Поврзани новости