ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ негираат дека Груевски и Заев се сретнале

by fokus 18:45
18:45

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги отфрлаат информациите изнесени од ДУИ дека деновиве се одржале лидерски средби меѓу партиските лидери Никола Груевски и Зоран Заев.

-Нема ние за што да разговараме со Груевски, велат од СДСМ.

И од ВМРО-ДПМНЕ само кусо велат дека немало никаква лидерска средба.

В.С.

Поврзани новости