ВМРО-ДПМНЕ: Груевски не ги испишал децата од ОУ „Димитар Миладинов“

by fokus 21:35
21:35

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ги нема испишано децата од училиштето „Димитар Миладинов“, ниту планира да заминува некаде, соопшти ВМРО-ДПМНЕ вечерва.

„Напротив, Никола Груевски се подготвува заедно со народот да извојува победа на претстојните избори и да го означат крајот на срамното владеење на оваа расипничка гарнитура“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertising -

Поврзани новости