ВМРО-ДПМНЕ: Груевски имаше 20 надворешни советници, другите беа од администрација

by fokus 18:28
18:28

ВМРО ДПМНЕ попладнево демантираше дека во владата на Никола Груевски биле ангажирани 91 советник како што денеска објави сегашната Влада.

Портпаролот на партијата, Димче Арсовски рече дека од листата што денеска беше објавена од Владата на која фигурираат 91 име како надворешни советници и соработници на Груевски е манипулација, истакнувајќи дека се работи за 20 лица, додека останатите биле дел од државната администрација, каде во систематизацијата постои звање советник.

Поврзани новости