ВМРО-ДПМНЕ: Го остваривме сонот на македонските револуционери за слободна Македонија

by Fokus 12:29
12:29

Од владејачката партија денеска излегоа со соопштение по повод 23-ти октомври – Денот на македонската револуционерна борба, од каде што тврдат дека денес после 123 години е остварен сонот на македонските револуционери.

– Нивниот сон денес е остварен, но идејата и аманетот на Организацијата го носиме сеуште во нас. Како што Организацијата ги обедини сите под бајракот на слободата, така и денес треба да останеме сплотени, да останеме решителни и одлучни да го чуваме делото на Татарчев, Груев, Поп Арсов, Хаџи-Николов, Димитров, Батанџиев, но и на плејадата знајни и незнајни херои од борбата за слободна Македонија – се наведува во партиското соопштение.

- Advertisements -

 

 

Поврзани новости