ВМРО-ДПМНЕ: Државава ја тресе нов скандал, дали Заев го спрема Фрчкоски за уставен судија или амбасадор во Белград?

by Fokus 09:27
09:27

Државава ја тресе нов скандал, вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран кодош. Заев со нов скандал за лице претставник на државава во најмоќната земја го прати Фрчкоски кој е женомразач, шверцер на нафта и цигари и министер кога се изврши атентатот врз Глигоров, се вели во соопштението на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

-Неприфаќањето на Фрчкоски од страна на САД за амбасадор на Македонија е доказ дека Заев и дружината не поминуваат подалеку од Софија. Фрчкоски е докажан женомрзач, тепач на жени, шверцер на нафта и цигари и министер во МВР кога се случи атентатот врз Глигоров. Фрчкоски беше дел од владата на СДСМ која ја направи матната приватизација и во чие време се кршеше ембаргото кон Србија. Зоран Заев ги понижи САД со испраќањето на Фрчкоски како амбасадор. Зоран Заев направи дипломатски скандал, и ја посрамоти Македонија. Фрчкоски е четврти дипломат кој му го враќаат сојузниците. Како четврти вратен се поставува прашањето дали Заев намерно ја поткопува западната алијанса и НАТО? Дали Заев по шамарот од САД го спрема Фрчковски за уставен судија или амбасадор во Белград? За кого работи Заев, за Македонија и НАТО сигурно не!, се вели во соопштението.

- Advertisements -

Поврзани новости