ВМРО-ДПМНЕ денеска на собир во „Борис Трајковски”

by fokus 11:40
11:40

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска во СЦ „Борис Трајковски“  во 15 часот ќе одржи голем собир, како што го нарекуваат од партијата, а на кој свое обраќање ќе има Никола Груевски.

Со денешниот собир ќе се заокружи викендот на трибини, собири и партиски настани што ги организираше партија.

- Advertisements -

Во изминатите два дена ВМРО ДПМНЕ имаше собири и панел дискусии во Македонската опера и балет (МОБ) на кои членовите на Владата и Парламентот од ВМРО ДПМНЕ даваа отчет за сработеното.

Поврзани новости