Влатко Ѓорчев: Мекејн во своите изјави и настапи го користеше нашето уставно име

by fokus 19:47
19:47

По кратко боледувањe синоќа, во 81-та година од животот, почина Џон Мекеј. Американски сенатор и ветеран на Виетнамската војна.

Дел до македонскиот политички врв со пораки за сочуство се збогуваат со сенаторот.

- Advertisements -

„Сенаторот Џон Мекејн беше долгогодишен и голем пријател на Република Македонија. Секогаш во своите изјави и настапи го користеше нашето уставно име, со силна поддршка на македонско – американските односи“, напиша Влатко Ѓочев на својот Твитер налог.

Поврзани новости