Владата за истрагата против Рашковски: Не ги коментираме одлуките на правосудните органи

by fokus 13:57
13:57

Oбвинителството за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека е отворен предмет и се постапува во врска со случајот со спорниот тендер за набавка на радарски систем, по објавената аудио снимка каде се слуша гласот на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.

Владиниот портпарол Мухамед Хоџа на денешната прес конференција истакна дека Владата нема да ги коментира одлуките од правосудните органи во Македонија.

- Advertisements -

 

Поврзани новости