Владата со отворени врати ги пречека демонстрантите

by Фокус 19:23
19:23

Протестот од пред Собрание се пресели пред Владата на Република Македонија. Таму демонстрантите наиода на отворени врати и неколкумина полицајци, кои стојат од внатрешната страна од оградата.

Демонстрантите пак, вечерва помасовно од вчера излегоа на протест и порачаа дека нивната борба нема да престане.

Тие скандираат „Победата е блиска”, Затвор не ти бега Никола” и „Нема правда нема мир”

Поврзани новости