Владата реши да им даде плата на вработените во Еурокомпозит

by fokus

Владата на денешната  67. седница донесе одлука за исплата на паричен надоместок и обезбедување здравствено осигурување за последните месеци на вработените во компанијата „Еурокомпозит“ од Прилеп, соопшти владината прес-служба.

Вработените во прилепски „Еурокомпозит“ минатата недела два часа протестираа на патниот правец Прилеп-Градско на излезот од градот пред Плетвар, барајќи да им се исплати една плата, како што е договорено со Владата и што поскоро да се назначи нов директор на компанијата

Поврзани новости