Владата пресече: Целосна забрана за движење во шумите

by Fokus 00:28
00:28

Владата на Република  Македонија донесе одлука за воведување на целосна забрана за движење низ шумите на земјава.

„Владата апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите. Во текот на утрешниот ден (вторник, 3 август) стапува на сила целосна забрана за движење во шумските предели низ Републиката“, соопштија од Влада.

- Advertisements -

Поврзани новости