Владата потврди: Груевски е на годишен одмор во Израел

by Фокус 13:48
13:48

Премиерот Никола Груевски заедно со своето семејство е на неколкудневен годишен одмор во Израел.

Ваква потврда стаса од владата откако се појави фотографија од Груевски како се сонча на плажа.

- Advertisements -

Во претходните години, тој одеше на одмор во Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ергодан.

Поврзани новости