Владата околу 8 септември ќе даде отчет за сработеното

by fokus 15:49
15:49

Денот на независноста 8 септември се поклопува со 100 дена од изборот на новата Влада.

Портпаролот Миле Бошњаковски, денеска, одговарајќи на новинарско прашање за стоте дена Влада рече дека во следниот перидот Владата ќе и се обрати на јавноста за да ги слушне резултатите од досегашната работа.

- Advertising -
"

Поврзани новости