Владата објаснува: Немаше директна средба Заев-Трамп

by fokus 18:56
18:56

Од Владата денеска објаснија дека немало директна тет-а-тет средба на премиерот Зоран Заев со американскиот претседател Доналд Трамп,  туку само состанок организиран од претседателот на САД.

Од секторот за односи со јавност велат дека станува збор за несреќна формулација, која била споделена на ФБ-страницата на премиерот, Зоран Заев. Премиерот Заев

- Advertising -

Поврзани новости