Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски

by Fokus 20:51
20:51

Владата на денешната седница му го продолжи мандатот на Владо Бучковски, кој има улога на специјален претставник на Владата на Македонија за Република Бугарија.

-На предлог на Комисијата за именување, на денешната седница проф. д-р Владо Бучковски е именуван за специјален претставник на Владата на Република Северна Македонија за Република Бугарија, со што практично му е продолжен мандатот кој истекува на 1 декември 2021 година, соопшти владината прес-служба

- Advertisements -

Поврзани новости