Владата му додели на Стојанче Ангелов нова функција

by fokus 15:29
15:29

Владата на денешната редовна седница го именуваше Стојанче Ангелов за Национален координатор за прашања поврзани со здружението на бранители.

Стојанче Ангелов, кој е поранешен полициски генерал и претседател на партијата Достоинство, неодамна го напушти МВР поради политички ангажман во иднина.

- Advertisements -

Тој преку статус објавен на социјалната мрежа „Фејсбук“ на почетокот на овој месец му се заблагодари на министерот Оливер Спасовски за укажаната доверба и соработка во изминатата година.

На почетокот на месецов, Ангелов беше ангажиран како советник за безбедносни прашања во Македонска навигација (М-НАВ).

Поврзани новости