Владата ја пофали ВМРО-ДПМНЕ за конструктивноста

by fokus

На денешниот брифинг со новинарите, премиерот Зоран Заев и вицепремиерката Радмила Шекеринска во неколку наврати ја пофалија одлуката на ВМРО-ДПМНЕ да се врати во Собранието.

Според Радмила Шекеринска, враќањето на опозицијата во Собранието и гласањето за законите поврзани со судството покажува дека и власта и опзицијата се за европска Македонија.

Според премиерот Заев, враќањето на ВМРО-ДПМНЕ ќе придонесе за подобрување на климата за инвеститорите.

Поврзани новости