Владата го разреши директорот на прилепскиот затвор

by Фокус 11:53
11:53

Владата на денешната редовна седница донесе одлука за разрешување на директорот на Казнено-поправната установа Прилеп, Слободанчо Ристески.

Инаку, Ристески беше назначен за в.д директор на прилепскиот затвор набрзо по формирањето нa новата влада на средината на минатата 2017 година.

- Advertisements -

Од Илинденска не изнесоа информација која е причината за рaзрешувањето.

Поврзани новости