Владанка Авировиќ пренесе поздрав од „Другарот Ѕинго“

by Фокус 09:29
09:29

Добро вечер Македонијо каде и да си! Добро вечер Македонци, добро вечер за Бутел. Добро вечер за сите добронамерни граѓани! Добро вечер за премиерот на оваа наша прекрасна земја – срдечни поздрави од мојот претседател Другарот Ѕинго!

Ве поздравува и пожелува на 27-ми да излеземе и да гласаме за бројот 5. Вака пратеничката од редовите на Социјалистичката партија, Владанка Авировиќ, ги поздрави бутелчани на вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата.

- Advertisements -

Поврзани новости