Вице Заев: Ни од далеку не се споредувам, ниту со ликот ниту со делата на Сашо Мијалков

by Fokus 10:54
10:54

Вице Заев, братот на премиерот Зоран Заев во интервју за „Фактор“ вели дека не ја користи моќта што е брат на премиер, како што се коментира во јавноста и не може во никој случај да се споредува со екс директорот на тајната полиција, Сашо Мијалков.

– Тоа е резултат на слободата која настапи во нашето општество. Веројатно во недостаток на „началник“ од типот на Сашо Мијалков кој повеќе нема политика моќ на луѓето се уште им треба време да разберат дека дека времето на началништвата и рекетарствата заврши. Ни од далеку не се споредувам, ниту со ликот ниту со делата на Сашо Мијалков – истакна Заев.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости