Висок пораз од Холандија за крај на настапот на Македонија на ЕП

by Fokus 19:57
19:57

Македонската фудбалска селекција со висок пораз од 3-0 го заврши својот настап на Европското првенство, а на последниот меч подобра беше селекцијата на Холандија.

Нашите фудбалери добро го започнаа натпреварот вршејќи притисок кон голманот Стекеленбург, но натпреварот беше решен во првата половина од првото полувреме.

- Advertisements -

Горан Пандев беше фаулиран пред шеснаесетникот на Холанѓаните, а судијата не ја прекина играта и со брз контра „лалињата“ го отворија резултатот преку Депај.

На стартот од второто полувреме Холанѓаните постигнаа два брзи погодоци преку Вајналдум и го решија дополнително натпреварот.

Ова беше последен меч за легендата на македонскиот фудбал, Горан Пандев кој кажа репрезентативно „збогум“ после цели 20 години.

Поврзани новости