Виничанка се обидела да краде во куќа во Тимјаник, заврши зад решетки

by Fokus

МВР информира дека на 10.09.2023 во 22.00 часот, полициски службеници од ОВР Неготино ја лишиле од слобода Џ.С.(35) од Виница.

Таа се сомничи дека околу 19.30 часот влегла во куќа во село Тимјаник, Неготинско и се обидела да изврши кражба.

Лицето било приведено во ОВР Неготино и по целосно документирање на случајот против нејзе ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости