Викендов ќе биде сончево, следната недела ќе растат температурите

by Фокус 08:34
08:34

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време, со утринска температура во интервал од 5 до 12 степени, додека дневната температура ќе биде од 21 до 30 степени.

Што се однесува до Скопје, утринската температура во главниот град ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 28 степени.

- Advertisements -

Во новата работна недела ќе се задржи сончево и топло време со пораст на дневната температура.

Поврзани новости