Видео: Зврлевски избега од новинарите во подрум

by Fokus 12:36
12:36

Јавниот обвинител Марко Зврлевски денеска се обиде да ја избегне камерата и прашањето на Макфакс дали планира да поднесе оставка, откако премиерот Зоран Заев двапати го прозва и од вчера владата почна постапка за негово разрешување.

Зврлевски се обиде да се скрие од новинарите, меѓутоа екипата на Макфакс го пресретна кога обвинителот одеше кон Советот на јавни обвинители при што се обиде да избега во подрумските простории.

- Advertisements -

Поврзани новости