ВИДЕО Запалија отпад среде улица во Ресен затоа што ЕВН им ја исклучува струјата

by fokus 11:26
11:26

Жителите на ромската населба во Ресен вчера околу 14:00 часот го блокираа патниот правец Ресен-Битола кај местото викано Стара Слога и запалија отпад среде улица поради тоа што ЕВН им ја исклучува струјата.

Сообраќајот на овој пат беше блокиран неколку часа во двата правци, а некаде околу 17.00 часот повторно нормализиран.

- Advertisements -

Видео: Маркукуле

Поврзани новости