Видео: Запалени македонските знамиња во Косово поради одлуката за доживотен затвор на терористите од Диво Насеље

by Fokus 09:16
09:16

Во косовските градови Гњилане и Пеќ синоќа беа запалени македонски знамиња во знак на протест поради одлуката на скопскиот Кривичен суд за седумтемина членови на групата од Диво Насеље, кои вчера беа осудени на доживотен затвор, јави српската државна телевизија РТС.

Поврзани новости