(Видео)Загина маж во поплавите во Грција

by Fokus

Едно лице загина, а едно лице се води за исчезнато по невремето Даниел, што ја зафати Грција. Според првичните информации сточар загинал во областа Агиос Георгиос во Ано Волос кога бил згмечен од ѕид до својата куќа, кој се урнал поради големото количество вода.

Тој  се обидувал да им пријде на своите животни.

Уште едно лице е исчезнато во реонот на Волос кога неговиот автомобил бил однесен од порој, јавија грчките медиуми.

Во Волос поплавени се улици, куќи и возила. Градоначалникот на Волос го повтори апелот луѓето да останат дома.

Утрово беше испратена порака до луѓето во Пиерија, Тесалија, Споради, Евија и Фтиотида драстично да го ограничат движењето бидејќи се уште трае бурата Даниел .

 

nbsp;

Поврзани новости