(ВИДЕО) Заев: Со Груевски седиме заедно и одлучуваме за иднината на Македонија, тој нема да биде дел од власта

by fokus 16:57
16:57

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, денеска во Битола изјави дека тој и Никола Груевски не се на нишан, туку се во постојана комуникација и одлучуваат за иднината на Македонија. Сепак, како што рече Заев, кој и да го добие мнозинството, Груевски нема да биде дел од власта.

Поврзани новости