(ВИДЕО) Заев: Некои ме викаат „зајче“, па на крајот ја пееја „зајченце миличко, зајченце сивичко“

by fokus 09:56
09:56

Премиерот Зоран Заев на синоќешната трибина од Велес, ги насмеа граѓаните опишувајќи се себеси, за тоа од каде е каков му е надимакот.

„Јас сум Зоран Заев од село Муртино, струмичко. Едноставен човек. Некои ме викаат „зајче“. Нема проблем. Викаат едно зајче рипка од таму до таму. На крајот ја пееја „зајченце миличко, зајченце сивичко““, рече Заев.

- Advertisements -

https://twitter.com/MartianFromMKD/status/1113890071466381313

Поврзани новости