Видео: Заев го доби мандатот од Иванов

by Fokus 12:42
12:42

Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов денеска напладне му го додели мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Тој пред да го добие мандатот изјави дека гарантира заштита на унитарноста, суверенитетот, територијалниот интегритет и мултиетничноста на државата, заштита на уставниот поредок и територијалната целина, заштита на државните интереси и унапредување на животот на сите граѓани…

- Advertisements -

Поврзани новости