(ВИДЕО) ВМРО за Македонија: Груевски тајно договорил двојазичност со Ахмети

by fokus 12:21
12:21

Коалицијата „ВМРО за Македонија“ објави видео во кое има аудио разговор од 2007 година помеѓу Никола Груевски и Силвана Бонева, во кој тогашниот премиер вели дека работата за јазиците со ДУИ е завршена.

Поврзани новости