(ВИДЕО) Вереници извлечени од урнатините во Албанија: Не успеале да спасат мало дете

by fokus 12:10
12:10
Тажни приказни секојдневно доаѓаат од Албанија, која пред неколку дена беше потресена од силен земјотрес кој одзеде 40 животи.
Во градот Туман, спасувачите од под урнатините ги извлекоа телата на верениците Алмир Чаре и Стела Стенечи.
Тие останале заробени во станот, а освен нивните тела, било извлечено и телото на мало дете. Според медиумите од Албанија, тие се обидувале да го заштитат детето, но не успеале.

Албанските медиуми информираат дека пред две години, Стела го изгубила својот татко, а ноќта кога се случил катастрофалниот земјотрес, била со својот вереник Алмир.

Поврзани новости