(ВИДЕО) Велија Рамковски: Од основањето на А1, не можев да не размислувам за медиумите!

by fokus 11:46
11:46

Поранешниот сопственик на А1 телевизија, Велија Рамковски преку видео-запис се обрати на јавноста, давајќи коментар за состојбата на медиумите во Македонија е евроинтеграциите.

„Од 93-та година, од основањето на А1 па до денес, не можев да не размислувам за медиумите. Медиумите се едни од главните фактори за развивање на демократските процеси во секоја држава“, вели Рамковски во своето обраќање.

- Advertisements -

 

Поврзани новости