ВИДЕО: Украински војник среде експлозии ја пее победничката песна на Евросонг

by Fokus 19:45
19:45

Видеото од украинскиот војник кој ја пее победничката песна на Евросонг додека во позадина се слушаа експлозии ги заобиколи социјалните мрежи.

-Му честитаме на Калуш Оркестра за победата на Евросонг од самото срце на Мариупол. Ви благодарам на поддршката, порача војникот од видеото.

Украинскиот бенд Калуш Оркестра во саботата триумфираше со песната „Стефаниа“ во Италија на Евросонг. Песната е спој на рапот и традиционалната народна музика, а посветена е на мајката на фронтменот Олех Псиук. Украинците именуваа и една железничка рута во „Стефаниа Експрес“, по називот на победничката песна.

Поврзани новости