(ВИДЕО) Тепачка меѓу македонските иселеници во Германија

by fokus 11:47
11:47

На социјалните мрежи денеска „исплива“ видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунт, Германија која имала неславен крај, пишува ПлусИнфо. Снимката е објавена на Фејсбук страницата на МК Дијаспора Европа.

Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои прво се скарале, па се истепале. Неколкумина иселеници кои не контактираа велат дека биле сведоци на настанот кој се случил лани на прослава на Велигден.

- Advertisements -

Според нивното тврдење, кавгата започнала кога одредена група „весели“ иселеници не му дозволувале на еден музикант да свири на нивната маса, по што започнала тепачка.

 

HUMOR: Од оро до тепачка …. Нашите во Европа 🙂

Publiée par MK Dijaspora Europe sur Mercredi 11 janvier 2017

Поврзани новости