(ВИДЕО) Тензии на протестот, повредени на двете страни

by Fokus 14:38
14:38

Дел од демонстрантите кои во моментот се на булеварот пред ТЦ „Мавровка“ предизвикаа тензии и фрлаа со предмети кон полицискиот кордон кој не им дозволува да продолжат со маршот кон Основниот суд во Скопје и кон Собранието.

Камерата на „360 степени“ регистрираше дека има и повредени од двете страни, при што интервенираше и Брзата помош.

- Advertisements -

 

Поврзани новости